K151J15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K151J15C0GH5TL2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Tolerance :
±5%
Depth :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Mono-Kap™ K
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
150pF