K151J15C0GH5TH5
Mfr.Part #
K151J15C0GH5TH5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packing Method :
TR
Published :
Tolerance :
±5%
Depth :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Style :
Formed Leads
Pbfree Code :
Length :
4mm