K151J15C0GH53L2
Mfr.Part #
K151J15C0GH53L2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
C0G
Pbfree Code :
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
150pF
Radial
Width :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Depth :
2.6mm
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±5%
C0G NP0
HTS Code :
Voltage - Rated :
100V
EAR99
Datasheets
K151J15C0GH53L2
Vishay K151J15C0GH53L2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial