K151J15C0GH53H5
Mfr.Part #
K151J15C0GH53H5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
100V
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mono-Kap™ K
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Capacitance :
150pF
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
C0G
Pbfree Code :
yes
Datasheets
K151J15C0GH53H5
Vishay K151J15C0GH53H5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial