K151J15C0GF5UL2
Mfr.Part #
K151J15C0GF5UL2
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Width :
2.1mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Terminal Pitch :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Capacitance :
150pF
Depth :
2.6mm
Series :
Mono-Kap™ K
Datasheets
K151J15C0GF5UL2
Vishay K151J15C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial