K151J15C0GF5UH5
Mfr.Part #
K151J15C0GF5UH5
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
50V
C0G
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4mm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
K151J15C0GF5UH5
Vishay K151J15C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial