K123M20X7RL5UH5
Mfr.Part #
K123M20X7RL5UH5
Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R RADIAL
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Packing Method :
Ammo Pack
Thickness :
3.2mm
HTS Code :
Published :
Height :
5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Capacitance :
0.012µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
K123M20X7RL5UH5
Vishay K123M20X7RL5UH5
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
K123M20X7RL5UH5 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.5.0038mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
K123M20X7RL5UH5 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V