K123M15X7RH5TL2
Mfr.Part #
K123M15X7RH5TL2
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R RADIAL
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Depth :
2.5mm
HTS Code :
Height :
4mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
2.6mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K123M15X7RH5TL2
Vishay K123M15X7RH5TL2
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial