K123M15X7RH53L2
Mfr.Part #
K123M15X7RH53L2
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R RADIAL
yes
Lead Length :
30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Depth :
2.6mm
Ceramic
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Packaging :
Bulk
Height :
4mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
0.012µF
Thickness :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V