K123M15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K123M15X7RF5UL2
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Straight
Width :
2.5mm
Depth :
2.6mm
Thickness :
2.6mm
Multilayer :
yes
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Ceramic
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
4mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
0.012µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K123M15X7RF5UL2
Vishay K123M15X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial