K123M15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K123M15X7RF5TL2
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Thickness :
2.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.6mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
TR
Capacitance :
0.012µF
Radial
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
4mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K123M15X7RF5TL2
Vishay K123M15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial