K123M15X7RF53L2
Mfr.Part #
K123M15X7RF53L2
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL
No
Terminal Pitch :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Mono-Kap™ K
Lead Length :
30mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.6mm
EAR99
Thickness :
2.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Width :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Height :
4mm
Datasheets
K123M15X7RF53L2
Vishay K123M15X7RF53L2
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial