K123M10X7RF5UL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K123M10X7RF5UL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
Mono-Kap™ K
Tolerance :
±20%
Packing Method :
Ammo Pack
Multilayer :
yes
Diameter :
500μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Depth :
2.3mm
Terminal Shape :
Wire
Published :
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Lead Style :
Straight
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Capacitance :
0.012µF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Height :
3.6mm
Datasheets
K123M10X7RF5UL2
Vishay K123M10X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 0.012μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial