K121M15X7RL53H5
Mfr.Part #
K121M15X7RL53H5
Description
CAP CER 120PF 500V X7R RADIAL
Capacitance :
120pF
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Through Hole
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated DC :
500V
Lead/Base Style :
Formed Leads
Thickness :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Size Code :
Lead Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
Height :
4mm