K121J10C0GF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K121J10C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
2.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
Mono-Kap™ K
Package / Case :
Radial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Pitch :
2.4892mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Dielectric :
C0G
Size Code :
Capacitance :
120pF
Published :
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
2.5mm
Datasheets
K121J10C0GF5TL2
Vishay K121J10C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial