K121M15X7RK5UH5
Mfr.Part #
K121M15X7RK5UH5
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial
Published :
Capacitance :
120pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Thickness :
2.6mm
Height :
4mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K121M15X7RK5UH5
Vishay K121M15X7RK5UH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial