K121M15X7RK53L2
Mfr.Part #
K121M15X7RK53L2
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Thickness :
2.6mm
Package / Case :
Radial
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Length :
30mm
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Bulk
Height :
4mm
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
2.6mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
2.4892mm