K121M15X7RK53H5
Mfr.Part #
K121M15X7RK53H5
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Tolerance :
±20%
Thickness :
2.6mm
Capacitance :
120pF
Height :
4mm
JESD-609 Code :
e3
2
Lead Length :
30mm
Lead Style :
Formed Leads
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
2.5mm
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Matte Tin (Sn)
Datasheets
K121M15X7RK53H5
Vishay K121M15X7RK53H5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial