K121M15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K121M15X7RF5UL2
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Depth :
2.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
4mm
Width :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
2.4892mm
Ceramic
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Thickness :
2.6mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Mono-Kap™ K
Datasheets
K121M15X7RF5UL2
Vishay K121M15X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial