K121M15X7RF5UH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K121M15X7RF5UH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Formed Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
X7R
HTS Code :
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
120pF
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Series :
Mono-Kap™ K
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Diameter :
500μm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Depth :
2.5mm
Thickness :
2.6mm
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height :
4mm
Datasheets
K121M15X7RF5UH5
Vishay K121M15X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial