K121M15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K121M15X7RF5TL2
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
2.6mm
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Pitch :
2.5mm
Height :
4mm
Lead Style :
Straight
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Size Code :
Capacitance :
120pF
Packing Method :
TR
Depth :
2.6mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Package / Case :
Radial
Width :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
K121M15X7RF5TL2
Vishay K121M15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial