K121M15X7RF5TH5
Mfr.Part #
K121M15X7RF5TH5
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Lead Style :
Formed Leads
Size Code :
Published :
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Pitch :
5.0038mm
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitance :
120pF
Depth :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
Thickness :
2.6mm
e3
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
4mm
Datasheets
K121M15X7RF5TH5
Vishay K121M15X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial