K121M10X7RH5UL2
Mfr.Part #
K121M10X7RH5UL2
Description
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Depth :
2.3mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±20%
Capacitance :
120pF
Height :
3.6mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
K121M10X7RH5UL2
Vishay K121M10X7RH5UL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial