K121M10X7RF5UH5
Mfr.Part #
K121M10X7RF5UH5
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
2.3mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Height :
3.6mm
Datasheets
K121M10X7RF5UH5
Vishay K121M10X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial