K121M10X7RF5TL2
Mfr.Part #
K121M10X7RF5TL2
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Height :
3.6mm
e3
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Packing Method :
TR
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.3mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Datasheets
K121M10X7RF5TL2
Vishay K121M10X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial