K121K15X7RL53H5
Mfr.Part #
K121K15X7RL53H5
Description
CAP CER 120PF 500V X7R RADIAL
Thickness :
2.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
120pF
Lead Length :
30mm
X7R
Published :
Depth :
2.5mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Height :
4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
K121K15X7RL53H5
Vishay K121K15X7RL53H5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial