K121K15X7RK5UL2
Mfr.Part #
K121K15X7RK5UL2
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Depth :
2.6mm
Height :
4mm
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Width :
2.5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Thickness :
2.6mm
Capacitance :
120pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K121K15X7RK5UL2
Vishay K121K15X7RK5UL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial