K121K15X7RK5TH5
Mfr.Part #
K121K15X7RK5TH5
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Capacitance :
120pF
Depth :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.6mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
4mm
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads
Datasheets
K121K15X7RK5TH5
Vishay K121K15X7RK5TH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial