K121K15X7RK53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K121K15X7RK53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Series :
Mono-Kap™ K
Package / Case :
Radial
Height :
4mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Length :
30mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Multilayer :
yes
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Thickness :
2.6mm
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
Wire
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
500μm
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
120pF
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
2.5mm
Size Code :
Datasheets
K121K15X7RK53H5
Vishay K121K15X7RK53H5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial