K121K15X7RH5TH5
Mfr.Part #
K121K15X7RH5TH5
Description
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL
Depth :
2.5mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR
Capacitance :
120pF
Diameter :
500μm
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Thickness :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
EAR99
Height :
4mm
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
K121K15X7RH5TH5
Vishay K121K15X7RH5TH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial