K121K15X7RF5TL2
Mfr.Part #
K121K15X7RF5TL2
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness :
2.6mm
Lead Style :
Straight
Package / Case :
Radial
Terminal Pitch :
2.5mm
Packing Method :
TR
Through Hole
Width :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Temperature Coefficient :
X7R
Depth :
2.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Diameter :
500μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Terminal Shape :
Wire
Height :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K121K15X7RF5TL2
Vishay K121K15X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial