K121K15X7RF5TH5
Mfr.Part #
K121K15X7RF5TH5
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
120pF
Lead Style :
Formed Leads
Thickness :
2.6mm
Diameter :
500μm
Depth :
2.5mm
Mount :
Through Hole
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
X7R
yes
Height :
4mm
10 Weeks
Published :
Datasheets
K121K15X7RF5TH5
Vishay K121K15X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial