K121K15X7RF53H5
Mfr.Part #
K121K15X7RF53H5
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height :
4mm
Pbfree Code :
yes
Diameter :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Lead Length :
30mm
ECCN Code :
EAR99
Thickness :
2.6mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K121K15X7RF53H5
Vishay K121K15X7RF53H5
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial