K121K15C0GL5UH5
Mfr.Part #
K121K15C0GL5UH5
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 RAD
Depth :
2.5mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
120pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
4mm
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
K121K15C0GL5UH5
Vishay K121K15C0GL5UH5
Mono-Kap™ K 120pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial