K121K15C0GL5TH5
Mfr.Part #
K121K15C0GL5TH5
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
120pF
yes
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Mono-Kap™ K
Dielectric :
C0G
HTS Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Depth :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C