K121K15C0GK5UH5
Mfr.Part #
K121K15C0GK5UH5
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 RAD
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Length :
4mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Packing Method :
Ammo Pack
No
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
K121K15C0GK5UH5
Vishay K121K15C0GK5UH5
Mono-Kap™ K 120pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial