K121K15C0GK53L2
Mfr.Part #
K121K15C0GK53L2
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.6mm
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Lead Style :
Straight
Capacitance :
120pF
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Multilayer :
yes
Width :
2.5mm
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Radial
Terminal Pitch :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
K121K15C0GK53L2
Vishay K121K15C0GK53L2
Mono-Kap™ K 120pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial