K121K15C0GK53H5
Mfr.Part #
K121K15C0GK53H5
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 RAD
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
200V
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Datasheets
K121K15C0GK53H5
Vishay K121K15C0GK53H5
Mono-Kap™ K 120pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial