K121K15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K121K15C0GH5UH5
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Through Hole
Reference Standard :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.4mm
Capacitance :
120pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Formed Leads
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.1mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K121K15C0GH5UH5
Vishay K121K15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 120pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial