K121K15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K121K15C0GH5TL2
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Mono-Kap™ K
Packing Method :
TR
Published :
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.6mm
HTS Code :
Width :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Length :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
K121K15C0GH5TL2
Vishay K121K15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 120pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial