K121K15C0GF5UL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K121K15C0GF5UL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Mono-Kap™ K
Published :
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
120pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Radiation Hardening :
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
2.6mm
Size Code :
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Width :
2.5mm
Length :
4mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K121K15C0GF5UL2
Vishay K121K15C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial