K121K10X7RF5TL2
Mfr.Part #
K121K10X7RF5TL2
Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Terminal Pitch :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Size Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
Radiation Hardening :
No
Height :
3.6mm
Packing Method :
TR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Style :
Straight
Depth :
2.3mm
Series :
Mono-Kap™ K
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Diameter :
500μm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
120pF
Datasheets
K121K10X7RF5TL2
Vishay K121K10X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial