K121K10C0GH5UL2
Mfr.Part #
K121K10C0GH5UL2
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.3mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Straight
Length :
3.6mm
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Terminal Pitch :
2.5mm
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Capacitance :
120pF
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size Code :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Datasheets
K121K10C0GH5UL2
Vishay K121K10C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 120pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial