K121K10C0GH5TH5
Mfr.Part #
K121K10C0GH5TH5
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
120pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Style :
Formed Leads
Terminal Pitch :
5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Size Code :
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
HTS Code :
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.6mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
2.3mm
Datasheets
K121K10C0GH5TH5
Vishay K121K10C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 120pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial