K121K10C0GF5UH5
Mfr.Part #
K121K10C0GF5UH5
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
HTS Code :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
3.6mm
Capacitance :
120pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Mono-Kap™ K
Dielectric :
C0G
Depth :
2.3mm
Matte Tin (Sn)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size Code :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
K121K10C0GF5UH5
Vishay K121K10C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial