K121K10C0GF5TL2
Mfr.Part #
K121K10C0GF5TL2
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Through Hole
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
3.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Depth :
2.3mm
Dielectric :
C0G
Capacitance :
120pF
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
K121K10C0GF5TL2
Vishay K121K10C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial