K121J15C0GL5UH5
Mfr.Part #
K121J15C0GL5UH5
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 RAD
Length :
3.9878mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.5mm
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Width :
2.4892mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Series :
Mono-Kap™ K
Termination :
Datasheets
K121J15C0GL5UH5
Vishay K121J15C0GL5UH5
Mono-Kap™ K 120pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial