K121J15C0GK53H5
Mfr.Part #
K121J15C0GK53H5
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Depth :
2.5mm
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Size Code :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Capacitance :
120pF
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Datasheets
K121J15C0GK53H5
Vishay K121J15C0GK53H5
Mono-Kap™ K 120pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial