K121J15C0GH5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K121J15C0GH5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
HTS Code :
Lead Style :
Straight
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Length :
4mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Published :
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Series :
Mono-Kap™ K
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
K121J15C0GH5TL2
Vishay K121J15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial