K10K0C-P09LCC0-5000
Mfr.Part #
K10K0C-P09LCC0-5000
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Stock
4
In Stock :
4
Cable Opening :
0.177 ~ 0.197 (4.50mm ~ 5.00mm)
Shell Size - Insert :
0
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Free Hanging (In-Line)
ODU K10K0C-P09LCC0-5000
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K10K0C-P09LCC0-5000 Overview
K10K0C-P09LCC0-5000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
K10K0C-P09LCC0-5000 Applications
There are a lot of ODU
K10K0C-P09LCC0-5000 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER